Problem wolnego dostępu do Internetu dotyka wielu internautów. Czasami wynika to z lokalizacji o słabych możliwościach technicznych na dostarczenie szybkiej transmisji danych, winy operatora dostarczającego usługę lub po prostu samego użytkownika, a dokładniej jego komputera.

Od razu chcielibyśmy podkreślić, że nie będziemy polecać żadnych programów, o wątpliwej efektywności, przyspieszających Internet lub komputer, a jedynie pomożemy zmienić niektóre ustawienia systemu. Zaznaczamy, że zabieg ten działa w systemach Windows, nie w każdym przypadku może polepszyć szybkość naszego łącza internetowego, lecz z pewnością nie spowoduje problemów w pracy komputera.

 

Continue reading

Nierzadko bywa, że adres e-mail jest jak nr telefonu. Nie chcemy go zmieniać, podoba się nam i towarzyszy przez długie lata jak nie przez całe życie. Jeśli należymy do grupy „niedzielnych internautów” poniższe informacje mogą stanowić jedynie ciekawostkę lub coś zupełnie niepotrzebnego. Jeśli jednak z zasobów globalnej sieci internetowej korzystamy intensywnie, wiemy że większość witryn internetowych wymaga od swoich użytkowników rejestracji. Wypełniamy formularze, podajemy prawdziwe lub mniej prawdziwe dane osobowe i oczywiście nieszczęsny adres mailowy, który później staje się odbiorcą materiałów reklamujących preparaty na potencję, szybkich i rzekomo darmowych pożyczek w 15 minut czy happy endowych masaży w SPA.

Pewnych sytuacji, w których adres e-mail musi być autentyczny nie da się uniknąć. W przypadku gdy np. chcemy pobrać jednorazowo jakiś plik ze strony, która wymaga rejestracji i aktywacji konta poprzez link aktywacyjny przychodzący na naszą skrzynkę elektronicznych, jest proste i szybkie rozwiązanie.

 

Continue reading

Wyszukiwarka Google to chyba najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa na świecie, no może za wyjątkiem niektórych nieco mniej demokratycznych od Naszej Ojczyzny państw jak np. Korea Północna czy Iran. Zapewne każdy choć raz z niej korzystał. Mechanizm wyszukiwanie jest wyjątkowo dobry i skuteczny, a wyniki mają wysoki współczynnik trafności jeśli taki istnieje. W zasadzie niczego nie brakuje – google.pl, fraza i już mamy to czego szukamy. Istnieją jednak tricki, które sprecyzują nasze wyniki wyszukiwania do maksimum, a kiedy nabierzemy nowych nawyków, korzystanie z Google wejdzie na wyższy poziom.

Continue reading

Zapewne każdy kto planuje zarejestrować pierwszą w życiu domenę staje przed dylematem, którego rejestratora wybrać. Problem w wyborze rejestratora domen mają także damainerzy, którzy działają już jakiś czas na rynku, lecz nie są zadowoleni z obsługi lub odnoszą wrażenie, że koszty utrzymania domen są za wysokie. Czym zatem kierować się wybierając firmę, której powierzycie opiekę nad swoją domeną? W pierwszej kolejności możemy sugerować się ceną. O ile rejestracja nowej domeny z końcówką .pl to koszt ok. 10 złotych, tak w przypadku odnowienia jest już to znacznie wyższa kwota. Powinniśmy się także zapoznać z opiniami na temat danej firmy rejestrującej, których na szczęście w internecie nie brakuje. W ten sposób zapewnimy solidną i bezpieczną obsługę naszych domen. Kierując się tymi kryteriami, poniżej przedstawiamy kilka mniej lub bardziej znanych rejestratorów domen internetowych, którzy wyróżniają się dobrą reputacją, a także atrakcyjnymi cenami odnowień.

Continue reading

Ten kto często bywa poza domem i potrzebuje mieć zdalny dostęp do swojego komputera, powinien zainteresować się programem TeamViewer. Szczególnie jeśli z programu będzie korzystał z wyłączeniem zastosowań komercyjnych gdyż TeamViewer w takim przypadku jest całkowicie darmowy. TeamViewer jest także idealny dla mniej zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują pomocy zdalnej. Wspiera systemy operacyjne Windows, Mac OS X oraz Linux, a dodatkowo producent udostępnia aplikację na urządzenia mobilne ze środowiskiem Android, iOS, Windows Phone 8, Windows 8RT, za pomocą której uzyskujemy dostęp do komputera z zainstalowanym już programem.

 

Continue reading