speedometer.pl

Test prędkości łącza internetowego

Sprytne wyszukiwanie w Google

Wyszukiwarka Google to chyba najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa na świecie, no może za wyjątkiem niektórych nieco mniej demokratycznych od Naszej Ojczyzny państw jak np. Korea Północna czy Iran. Zapewne każdy choć raz z niej korzystał. Mechanizm wyszukiwanie jest wyjątkowo dobry i skuteczny, a wyniki mają wysoki współczynnik trafności jeśli taki istnieje. W zasadzie niczego nie brakuje – google.pl, fraza i już mamy to czego szukamy. Istnieją jednak tricki, które sprecyzują nasze wyniki wyszukiwania do maksimum, a kiedy nabierzemy nowych nawyków, korzystanie z Google wejdzie na wyższy poziom.

google-smart-search

Czytaj dalej

Sprawdź gdzie najtaniej odnowisz domenę z końcówką .pl – przegląd maj 2014

Zapewne każdy kto planuje zarejestrować pierwszą w życiu domenę staje przed dylematem, którego rejestratora wybrać. Problem w wyborze rejestratora domen mają także damainerzy, którzy działają już jakiś czas na rynku, lecz nie są zadowoleni z obsługi lub odnoszą wrażenie, że koszty utrzymania domen są za wysokie. Czym zatem kierować się wybierając firmę, której powierzycie opiekę nad swoją domeną? W pierwszej kolejności możemy sugerować się ceną. O ile rejestracja nowej domeny z końcówką .pl to koszt ok. 10 złotych, tak w przypadku odnowienia jest już to znacznie wyższa kwota. Powinniśmy się także zapoznać z opiniami na temat danej firmy rejestrującej, których na szczęście w internecie nie brakuje. W ten sposób zapewnimy solidną i bezpieczną obsługę naszych domen. Kierując się tymi kryteriami, poniżej przedstawiamy kilka mniej lub bardziej znanych rejestratorów domen internetowych, którzy wyróżniają się dobrą reputacją, a także atrakcyjnymi cenami odnowień.

domeny-pl

Czytaj dalej

Zdalne zarządzanie komputerem, konfiguracja w przysłowiowe 5 min.

Ten kto często bywa poza domem i potrzebuje mieć zdalny dostęp do swojego komputera, powinien zainteresować się programem TeamViewer. Szczególnie jeśli z programu będzie korzystał z wyłączeniem zastosowań komercyjnych gdyż TeamViewer w takim przypadku jest całkowicie darmowy. TeamViewer jest także idealny dla mniej zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują pomocy zdalnej. Wspiera systemy operacyjne Windows, Mac OS X oraz Linux, a dodatkowo producent udostępnia aplikację na urządzenia mobilne ze środowiskiem Android, iOS, Windows Phone 8, Windows 8RT, za pomocą której uzyskujemy dostęp do komputera z zainstalowanym już programem.

teamviewer

Czytaj dalej

Prosty i sprawdzony wzór rozwiązania umowy na usługi telekomunikacyjne

Kończy Ci się umowa na internet, telefon lub telewizję? Jesteś niezadowolony ze swojego providera i już teraz wiesz, że nie chcesz korzystać z jego usług. Pragniesz rozwiązać umowę, ale nie wiesz kiedy kończy się Twój okres rozliczeniowy i jaki jest okres wypowiedzenia. Nie przejmuj się. Jest prosty wzór, w którym zawarto kilka szczegółów, aby uchronić Cię przed karą za zbyt wczesną rezygnację z usługi. Dodatkowo dowiesz się jakie dane należy zawrzeć, aby pismo nie zostało odrzucone ze względów formalnych.

sprawiedliwosc

Czytaj dalej

Smartfon z klapką? Marzenie ściętej głowy

Kiedyś niezwykle popularne, wyznaczające trendy telefony z klapką (Motorola V3 i późniejsze modele z serii V), dziś zapomniane i niedoceniane przez producentów przegrały wojnę o byt ze smartfonami. Te co przetrwały to zwykłe słuchawki, które nie specjalnie zachęcają możliwościami technicznymi i designem, gdzie o wsparciu najpopularniejszych OS’ós jak Android, Windows Phone czy iOS możemy zapomnieć. Czy na prawdę nie znajdziemy dobrego telefonu w obudowie „clamshell” z nowoczesnym systemem?

clumshell-smartphone

Czytaj dalej