Jeśli wiemy już dlaczego ważne jest dobre zabezpieczenie naszej sieci domowej, możemy przystąpić do konfiguracji zabezpieczeń sieci bezprzewodowej w Livebox’ie TP. Poniżej przedstawiona jest instrukcja jak tego dokonać krok po kroku.


1. Logowanie do Livebox TP.

Otwieramy przeglądarkę internetową. Zachęcam do korzystania z szybkiej przeglądarki Google Chrome, którą można pobrać np tutaj. W pasku adresu wpisujemy adres IP naszego Livebox’a czyli 192.168.1.1

 

Następnie wpisujemy nazwę użytkownika admin i hasło 1234. To fabryczne dane logowania. Jeśli hasło zostało zmienione należy wpisać aktualne i klikamy OK.

 

2. Konfiguracja ustawień sieci bezprzewodowej.

Wchodzimy w zakładkę Sieć bezprzewodowa widoczną na górze strony, gdzie wybierzemy typ zabezpieczenia i ustalimy hasło do naszej sieci.

 

 

Później w Zabezpieczenia wybieramy WPA.

 

Wchodzimy w Konfiguracje WPA.

 

W tej zakładce wpisujemy hasło dostępu do sieci bezprzewodowej. Najlepiej żeby składało się z liter dużych i małych, cyfr oraz znaków specjalnych. Np mKo1!nJi2@bHu3#vGy4$

Po wpisaniu hasła i wyborze szyfrowania zatwierdzamy wszystko klikając Zastosuj, a następnie Zamknij.

 

 

Po powrocie do poprzedniej strony klikamy ponownie Zastosuj, łączymy się z siecią korzystając z nowego hasła. System operacyjny sam wykryje rodzaj szyfrowania w automatycznym trybie konfiguracji sieci bezprzewodowej.

 

 

Na koniec możemy rozwinąć pasek Informacje znajdujący się po lewej stronie, wejść w Sieć bezprzewodowa 802.11g i sprawdzić czy wprowadzone zmiany zostały zatwierdzone. W przypadku gdy nie widać zmian w konfiguracji WiFi należy zrestartować urządzenie Livebox lub powtórzyć powyższe czynności.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.