Czy zastanawiałeś się kiedyś ile megabajtów transferu zużywa surfowanie w internecie? Jeśli jesteś użytkownikiem nielimitowanego stałego łącza, zapewne nie. Jeśli natomiast korzystasz z internetu mobilnego, na pewno zdarzyło Ci się liczyć megabajty pobrane z sieci.

Kiedy przeglądasz strony WWW Twój komputer wysyła zapytanie do serwera, czeka na odpowiedź i następnie pobiera treść strony. Tekst, obrazki, ramki, tło i inne elementy wyświetlane na monitorze przychodzą do Ciebie w postaci pakietów, które można policzyć w megabajtach (MB) czy gigabajtach (GB). Na takiej podstawie operatorzy kontrolują ilość przesłanych danych i rozliczają przydzielone do abonamentu limity.

Jeśli prześladują Cię niewystarczające limity transferu danych lub jesteś ciekawy ile MB potrzeba na rozrywkę w sieci, zapraszam do obejrzenia statystyk.

 

1 godzina wideorozmowy przez Skype =  496 MB

Odebrano: 442 MB; Wysłano: 54 MB

1 godzina spędzona w serwisie Youtube na słuchaniu muzyki i oglądaniu klipów = 361 MB

Odebrano: 349 MB; Wysłano: 12 MB

1 godzina słuchania radia internetowego = 32 MB

Odebrano: 29 MB; Wysłano: 3 MB

1.5 godzinny mecz Arsenal Londyn – Borussia Dortmund w ipla = 408 MB

Odebrano: 400 MB; Wysłano: 8 MB

1 godzina spędzona na Facebook’u = 159 MB

Odebrano: 152 MB; Wysłano: 7 MB

 

 New Broadband Speedtest

Pomiary zostały wykonane za pomocą programu NetWorx. Podczas testów zbędne aplikacje zostały wyłączone.

22 Responses to Ile MB danych pobiera Skype, YouTube czy radio internetowe?

 • Witam. Chciałem się dowiedzieć na czym opierają się wasze statystyki zużycia transferu. Z góry dziękuję za odpowiedż

  • Witam!
   Statystyki opierają się na próbie przeprowadzonej za pomocą programu NetWorx, który m.in. mierzy zużycie transferu. Wyłączono wszystkie możliwe programy korzystające z połączenia internetowego, rozpoczęto pomiar wysyłania i odbierania danych liczony w MB za pomocą NetWorx, włączono Skype i nawiązano wideo rozmowę na okres 1 godz. NetWorx dokonał pomiarów i otrzymaliśmy ww wynik. Analogicznie postąpiliśmy w przypadku YouTube, radia internetowego, ipla i FB.
   Oczywiście wynik może być o kilka MB przekłamany, ponieważ sam Windows może generować jakiś ruch sieciowy. Na pewno nie były w tym czasie pobierane aktualizacje, więc i ewentualny transfer był znikomy.

   Pozdrawiam

 • a moze mi ktoś powiedzieć, ile internetu zabiera skype podczas normalnej rozmowy?
  bez uzycia wideo??

 • odp prosze na maila. :))

 • bardzo proszę o opublikowanie ostatniej odpowiedzi, tzn. ile MB pobiera zwykła rozmowa na skypie. Dziękuję i pozdrawiam

  • pobierz sobie aplikację 3D Watchdog pokazuje bardzo dokładne zużycie MB 🙂 mam od kilku dni mobilny internet a aplikacja sprawuje się świetnie, czytelna i łatwa. Pokazuje ile danych zostało pobrane z mobilnego internetu jak i z WiFi 🙂

 • a wiecie moze ile rozmowa na steamie pobiera tranaferu?

 • Witam, chciałbym wiedzieć dlaczego https://mega.co.nz/ pobieranie z tej witryny spowodowało u mnie pobranie aż czterokrotnie więcej transferu niż zawierał ściągany stamtąd plik. Tak się złożyło, że zostawiłem wtedy na noc ściąganie pliku ważącego mniej niż 3GB a kiedy rano sprawdziłem czy się ściągnęło, zużyto mi aż ponad 12! Co więcej pliki nie zostały jeszcze ściągnięte!
  Nie wiem czy to jest właściwe miejsce do zadania tego typu pytania ale bardzo proszę o odpowiedź.

  • SViper bo jeśli pobierasz przez strone MEGA to razem z downloadem zużuwa się też UPLOAD nie wiedzieć czemu. Czyli na raz wysyła i pobiera dane.

 • Ile internetu zużywa twitch??

 • Witam chciałbym sie dowiedzieć więcej o zjawisku dylatacji czasu ponieważ wyjaśnienie paradoksu bliżniąt w przypadku mechaniki relatywistycznej nie wyjaśnia dlaczego tego nie wiem a wogóle to ide spać chociaż już rano

 • Mi YT przez 10 minut uzytkowania zabiera ok 700MB, nie mam pojecia jakim cudem…

 • A ile mb zabiera na xboxie

 • Właśnie. Pierwsze pytanie jakie przychodzi do głowy odnośnie klipów na YT, w jakiej jakości odtwarzania był przeprowadzony test?

 • a w Skype nie powinno być tyle samo wysłanych jak i odebranych?

 • Myślę że tylko debil się nad tym nie zastanawiał. Normalny człowiek przewiduje ze korzystanie z takich serwisów jak YT oznacza zużycie dużych ilości danych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.