Zapraszam do krótkiego poradnika o tym co zrobić żeby Twój blog lub strona internetowa była widoczna w wyszukiwarce Google. Stosując kilka prostych kroków polepszysz pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania Google i zdobędziesz nowych użytkowników. Skorzystaj z Narzędzi dla Webmasterów od Google.

Narzędzia dla Webmasterów od Google

Google Webmaster Tools

Google udostępniło to narzędzie wszystkim zainteresowanym twórcom stron WWW bezpłatnie. Jedyne co jest potrzebne do korzystania z Narzędzi dla Webmasterów to posiadanie aktywnego konta w Google, np konto poczty e-mail w usłudze GMAIL.

Narzędzia dla Webmasterów umożliwiają dodanie do wyników wyszukiwania Google dowolnej strony WWW. Utworzenie mapy witryny i przesłanie jej do Google pozwoli na zindeksowanie wszystkich określonych przez nas podstron. Stworzenie pliku robots.txt zezwoli lub zablokuje dostęp robotów indeksujących do naszej strony lub do określonych katalogów.

Dzięki Narzędziom dla Webmasterów dowiesz jak Google indeksuje Twoją stronę WWW, zobaczysz ewentualne problemy lub błędy, a także podpowiedzi z rozwiązaniem ich.

Usługa udostępnia również informacje o linkach prowadzących do Twojej witryny, zapytania dla których w wynikach wyszukiwania pojawia się Twoja strona i wiele innych informacji.

Jak dodać stronę WWW do Google?

1. Jeśli nie masz jeszcze konta w Google utwórz je lub zaloguj do istniejącego.

2. Przejdź do Narzędzi dla Webmasterów.

3. Kliknij w przycisk po prawej stronie “DODAJ WITRYNĘ”.

4. Wprowadź adres URL witryny.

5. Następnie wybierz jedną z metod weryfikacji własności witryny i kliknij  “Weryfikuj”.

Google sam zaproponuje metodę najlepszą dla Ciebie, najczęściej przesłanie pliku HTML do serwera.

6. Jeśli weryfikacja powiedzie się zostaniesz o tym poinformowany i będzie możliwe zarządzanie Twoją witryną, np. przesłanie mapy witryny czy utworzenie pliku robots.txt

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.