Jeśli wiemy już dlaczego ważne jest dobre zabezpieczenie naszej sieci domowej, możemy przystąpić do konfiguracji zabezpieczeń sieci bezprzewodowej w Livebox’ie TP. Poniżej przedstawiona jest instrukcja jak tego dokonać krok po kroku.


1. Logowanie do Livebox TP.

Otwieramy przeglądarkę internetową. Zachęcam do korzystania z szybkiej przeglądarki Google Chrome, którą można pobrać np tutaj. W pasku adresu wpisujemy adres IP naszego Livebox’a czyli 192.168.1.1

 

Następnie wpisujemy nazwę użytkownika admin i hasło 1234. To fabryczne dane logowania. Jeśli hasło zostało zmienione należy wpisać aktualne i klikamy OK.

 

2. Konfiguracja ustawień sieci bezprzewodowej.

Wchodzimy w zakładkę Sieć bezprzewodowa widoczną na górze strony, gdzie wybierzemy typ zabezpieczenia i ustalimy hasło do naszej sieci.

 

 

Później w Zabezpieczenia wybieramy WPA.

 

Wchodzimy w Konfiguracje WPA.

 

W tej zakładce wpisujemy hasło dostępu do sieci bezprzewodowej. Najlepiej żeby składało się z liter dużych i małych, cyfr oraz znaków specjalnych. Np mKo1!nJi2@bHu3#vGy4$

Po wpisaniu hasła i wyborze szyfrowania zatwierdzamy wszystko klikając Zastosuj, a następnie Zamknij.

 

 

Po powrocie do poprzedniej strony klikamy ponownie Zastosuj, łączymy się z siecią korzystając z nowego hasła. System operacyjny sam wykryje rodzaj szyfrowania w automatycznym trybie konfiguracji sieci bezprzewodowej.

 

 

Na koniec możemy rozwinąć pasek Informacje znajdujący się po lewej stronie, wejść w Sieć bezprzewodowa 802.11g i sprawdzić czy wprowadzone zmiany zostały zatwierdzone. W przypadku gdy nie widać zmian w konfiguracji WiFi należy zrestartować urządzenie Livebox lub powtórzyć powyższe czynności.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.