Bywa tak, że gdy logujemy się w konkretnej witrynie, dla wygody zapisujemy w przeglądarce internetowej nazwę użytkownika i hasło. Jest to spore ułatwienie, szczególnie gdy posiadamy wiele kont i dla większego bezpieczeństwa ustawiamy inne lub nieznacznie różniące się hasła. Przy ponownej próbie logowanie nazwa użytkownika i hasło w zakropkowanej formie uzupełnia się automatycznie.

Często z biegiem czasu zapominamy hasła. Możemy odczytać je z pamięci przeglądarki przeszukując dla wielu nieczytelne menu z ustawieniami. Jest na to jednak prostszy sposób.

Metoda działa w przeglądarce Google Chrome, Mozilla Firefox i Internet Explorer, a zaszyfrowane kropkami hasło możemy odczytać w każdej witrynie.

Otwórz stronę, na której widzisz kropki zamiast hasła, np. Facebook. Kliknij w pole hasło prawym przyciskiem myszy i wybierz Zbadaj element lub Sprawdź element w przypadku Internet Explorer.

haslo1

Zobaczysz, że w ten sposób na dole strony wyświetli się źródło strony. Odszukaj w zaznaczonym wierszu type=”password”.

haslo2

Kliknij dwa razy lewym przyciskiem myszy w słowo password w celu edycji. Następnie zamiast password wpisz text i wciśnij Enter. Na stronie logowania zamiast kropek zobaczysz hasło.

haslo3

foto: drupal.org

2 Responses to Odczytaj zakropkowane hasło z przeglądarki internetowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.