Nierzadko bywa, że adres e-mail jest jak nr telefonu. Nie chcemy go zmieniać, podoba się nam i towarzyszy przez długie lata jak nie przez całe życie. Jeśli należymy do grupy “niedzielnych internautów” poniższe informacje mogą stanowić jedynie ciekawostkę lub coś zupełnie niepotrzebnego. Jeśli jednak z zasobów globalnej sieci internetowej korzystamy intensywnie, wiemy że większość witryn internetowych wymaga od swoich użytkowników rejestracji. Wypełniamy formularze, podajemy prawdziwe lub mniej prawdziwe dane osobowe i oczywiście nieszczęsny adres mailowy, który później staje się odbiorcą materiałów reklamujących preparaty na potencję, szybkich i rzekomo darmowych pożyczek w 15 minut czy happy endowych masaży w SPA.

Pewnych sytuacji, w których adres e-mail musi być autentyczny nie da się uniknąć. W przypadku gdy np. chcemy pobrać jednorazowo jakiś plik ze strony, która wymaga rejestracji i aktywacji konta poprzez link aktywacyjny przychodzący na naszą skrzynkę elektronicznych, jest proste i szybkie rozwiązanie.

 

koszmail.pl – bo tak nazywa się szybka i z przymróżeniem oka anonimowa poczta e-mail. Bez logowania i rejestracji.

Wystarczy wymyśleć jakikolwiek adres poczty elektronicznej w domenie koszmail.pl, aby korzystać ze skrzynki odbiorczej bez podowania swoich danych.

Np. zakładamy konto na stronie internetowej w celu jednorazowego pobrania pliku. W polu adres e-mail wpisujemy adrestestowy@koszmail.pl (w miejsce “adrestestowy” możemy wpisać cokolwiek chcemy, ważne jest aby kończył się “@koszmail.pl”). Następnie zamieniamy “@” na “.” i w pasku przeglądarki wpisujemy w tym przypadku adrestestowy.koszmail.pl. Mamy w ten sposób dostęp do skrzynki e-mail z wymyślonym przez nas adresem i wspomnienego wcześniej przykładowego linka aktywacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.